terapia uwagi sluchowej tomatis kielce
gabinet logopedyczny w Kielcach

Gabinet logopedyczny w Kielcach – nowoczesne metody

Gabinet logopedyczny w Kielcach zaprasza na profesjonalne konsultacje i sesje ze specjalistami. Dostępna oferta terapeutyczna jest zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Dzięki współpracy w jednym miejscu kilku logopedów, neurologopedów, psychologów i pedagogów możliwe jest ustalenie najbardziej skutecznej indywidualnej terapii dla każdego pacjenta. Zespół wspiera terapeuta integracji sensorycznej oraz fizykoterapeuta.

Indywidualne metody i dobierane środki w gabinecie logopedycznym Kielce

Problemy z komunikacją mogą pojawić się niemal na każdym etapie życia. Ich przyczyna może być bardzo różna. Dlatego bardzo ważny jest sposób leczenia i dobór metody indywidualnie dopasowywany do każdego pacjenta. W gabinecie logopedycznym w Kielcach można uzyskać prawidłową diagnozę i plan terapii.

Bez wątpienia znalezienie źródła problemu może być w tym procesie kluczowe. Problemy z komunikacją z pewnością wpływają na codzienne życie pacjentów. U osób dorosłych problemy logopedyczne często mają wpływ na życie osobiste, takie jak  znalezienie życiowego partnera, założenie rodziny, awans czy zmiana pracy.

Gabinet logopedyczny Kielce, jakie metody terapeutyczne?

Nowoczesne metody terapeutyczne pozwalają na prowadzenie terapii także z pacjentami, u których nasilenie zaburzenia jest duże. Stosowana w gabinecie logopedycznym w Kielcach metoda Tomatisa polega na rozwiązywaniu problemów w przetwarzaniu bodźców słuchowych poprzez integrację neurosensoryczną. Świadome odbieranie bodźców dźwiękowych wpływa bezpośrednio na kształtowanie uwagi i ich odbiór.

Metoda Tomatisa w gabinecie logopedycznym w Kielcach

Metoda Tomatisa wykorzystywana jest w gabinecie logopedycznym w Kielcach podczas pracy z dziećmi jak i osobami dorosłymi. Pomocna jest w takich problemach jak: zaburzenie mowy, kłopoty z koncentracją, dyslekcją, nadpobudliwość psychoruchowa, depresja czy przewlekły stres. 

Zaburzenie relacji pomiędzy słuchaniem a komunikowaniem się bez wątpienia wpływają na pogorszenie zdolności komunikacji. Trudności w tym obszarze z kolei wpływają na obniżenie własnej samooceny, utratę pewności siebie i wiary we własne możliwości. Z czasem mogą także wpłynąć na jeszcze większe problemy z komunikacją i obniżenie zdolności w procesie uczenia się. W gabinecie logopedycznym w Kielcach można otrzymać profesjonalną pomoc.