terapia uwagi sluchowej tomatis kielce
tlenoterapia i komora hiperbaryczna Kielce świętokrzyskie

Tlenoterapia hiperbaryczna

W naszej placówce w Kielcach przeprowadzamy zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej, które pomagają naszym pacjentom w leczeniu zaburzeń akustycznych oraz niedotlenieniu. Jest to w 100% bezpieczna metoda leczenia z użyciem komory hiperbarycznej. Dzięki tej metodzie komórki mózgowe są dotlenione we właściwy sposób. Podczas pobytu w komorze oddychamy skoncentrowanym tlenem. Dzięki wysokiemu ciśnieniu  pierwiastek ten wnika w głąb komórek organizmu, pobudzając je do regeneracji. Korzystanie z komory tlenowej jest wskazane w wielu problemach zdrowotnych co potwierdzają liczne badania.  

Zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Dzieci

poprawia się krążenie oraz regenerują się połączenia nerwowe, zachodzi stymulacja układu ruchowego, redukują się urazy nerwowe, poprawia się działanie aparatu mowy, poprawia koncentrację.

Dla sportowców

zapewnia przyspieszoną rekonwalescencję po wysiłku fizycznym, jest sposobem na szybki powrót do sił, zakwaszenie mięśni zostaje zniwelowane do minimum lub całkowicie ustępuje.

Osoby starsze

poprawia nastrój i samopoczucie osób starszych, regeneruje po zabiegach medycznych, wspomaga remisję dolegliwości senioralnych np. Alzheimera, Parkinsona czy miażdżycy.

Na różne dolegliwości

Tlenoterapia pomaga chorym na cukrzycę. Ratuje przed ewentualną amputacją tzw. stopy cukrzycowej, a także wpływa na regenerację uszkodzonych komórek nerwowych w wyniku nadmiaru cukru. Jest ona również nieocenioną pomocą w walce z boreliozą.

Przebieg zabiegu tlenoterapii?

Pacjent znajdujący sie w komorze tlenowej poddawany jest stopniowo coraz wyższym wartością ciśnienia, które jest ustalane indywidulanie. Niewielka część pacjentów może odczuwać pewien dyskomfort porównywalny z odczuciami jak np. przy starcie samolotu, co ma związek z wyższym ciśnieniem. Zabieg w komorze hiperbarycznej trwa około godziny i  zwykle podzielony na kilka cykli z kilkuminutowymi przerwami. Aby terapia przynosiła żądane efekty musi być powtarzana. Częstotliwość zabiegów jest ustalana indywidulanie z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta.