terapia uwagi sluchowej tomatis kielce
Biofeedback w Kielcach świętokrzyskie

Biofeedback

Terapia Biofeedback EEG to tak naprawdę trening umysłu mający wpłynąć na poprawę koncentracji pacjenta. Pod wpływem ćwiczeń tworzą się w mózgu nowe połączenia nerwowe poprawiając koncentrację czy pamięć. Dzięki temu pacjent uczy się jak kontrolować własny mózg oraz jego poszczególne zachowania. Pacjenci regularnie korzystający z treningów biofeedback najczęściej, jako korzyści, wymieniają: lepsze radzenie sobie z irytacją oraz poprawę procesów poznawczych. 

Więcej o terapii Biofeedback

Przebieg terapii

Przebieg terapii Biofeedback wygląda podobnie jak pozostałe badania EEG. Na głowie pacjenta umieszczane jest specjalny "czepek" z elektrodami, dzięki którym możliwe jest badanie mózgu. Zbierane w ten sposób dane z poszczególnych fal mózgowych analizuje nowoczesne oprogramowanie i zamienia je obraz, który wyświetlany jest na monitorze. Czas sesji Biofeedback jest zróżnicowany i zależy m.in. wieku pacjenta czy stanu emocjonalnego. Zazwyczaj jednak jedno spotkanie trwa ok. jednej godziny.

Dla kogo Biofeedback?

Metoda Biofeedback znajduje zastosowanie przy wielu problemach zdrowotnych m.in. zaburzenia uwagi, nadpobudliwość psychoruchowa ADHD, problemach z dyslaksją, dysgrafią, jąkaniu, zaburzeniach snu, stanach lękowych. metodę mogą stosować też osoby chcące poprawić szybkość zapamiętywania a także dla osób, które narażone są na duży stres.

Korzyści z terapii

Dzięki bardziej świadomej kontroli własnego mózgu możliwa jest skuteczna walka z różnymi problemami życia codziennego jak np. stres, brak koncentracji, zmęczenie, niska kreatywność, Biofeedback np. u sportowców szczególnie poprawia zdolności motoryczne, czas reakcji, lepszą wydolność fizyczną . Terapia stosowana jest również w trakcie terapii dzieci z dysleksją oraz dzieci z ADHD.