terapia uwagi sluchowej tomatis kielce

Dr Małgorzata Kowalczyk Neurologopeda i neuroterapeuta, oligofrenopedagog.

Doświadczenie

Posiadam bogate, ponad 20-letnie doświadczenie w terapii logopedycznej i działalności neuroterapeutycznej, korekcji wad wymowy oraz stymulacji rozwoju mowy u dzieci i dorosłych.

Prowadzę audioterapię metodą Tomatisa, która pomaga w leczeniu problemów z rozwojem umiejętności językowych i komunikacyjnych, koncentracją czy trudnościami w nauce.

Swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu psychologii, neurologopedii i pedagogiki specjalnej wykorzystuję po to, by pomagać Pacjentom w uzyskaniu zaskakujących efektów w mowie i rozwoju – nawet wtedy, gdy jest to bardzo trudne lub wydaje się niemożliwe.

Od 2018 roku jestem członkiem stowarzyszenia terapeutów metody Alfreda Tomatisa oraz międzynarodowego stowarzyszenia MBL z siedzibą w Belgii.

Wykształcenie

Działania praktyczne wsparłam działaniami naukowymi, które sfinalizowałam pracą doktorską, poświęconą zagadnieniom diagnostyki i terapii dzieci ze spektrum autyzmu w 2008 roku.

Swoje doskonałe przygotowanie i wiedzę z zakresu logopedii, neurologii, psychologii oraz metodyki pracy z dziećmi ze specyficznymi zaburzeniami rozwoju zawdzięczam doświadczeniu, jakie nabyłam w latach 2000-2008, pracując jako pracownik naukowy na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego.

Zajmowałam się tam:
– metodyką nauczania dzieci z zaburzeniami rozwoju i autyzmem,
– opracowaniem najnowszych metod wspomagania rozwoju dzieci ze specyficznymi potrzebami naukowymi oraz autyzmem,
– planowaniem pracy terapeutycznej
– przygotowaniem do niej pedagogów specjalnych i logopedów.

Centrum Terapeutyczno-Logopedyczne

Od 2008 roku prowadzę własne Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczno-Logopedyczne-Tomatis.

Wraz z zespołem specjalistów prowadzimy diagnostykę, terapie logopedyczne, terapię metodą Tomatisa oraz terapię EEG Biofeedback. Pomagamy pacjentom z takimi problemami, jak:
– wady wymowy, jąkanie, afazja, rotacyzm, seplenienie, mowa bezdźwięczna,
– autyzm, spektrum autyzmu, Zespół Aspergera,
– opóźniony rozwój mowy, mutyzm,
– trudności w koncentracji, uwadze słuchowej, czytaniu i pisaniu,

Cenimy sobie jakość i stawiamy na efekty oraz doświadczenie. Zatrudniam specjalistów z wielu dziedzin: logopedów, pedagogów, psychologów, terapeutów SI, psychoterapeutów. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc rodzicom i wspomóc rozwój każdego dziecka, bez względu na jego trudności i ograniczenia. Nasze Centrum zostało stworzone dla dzieci i z myślą o nich.

W czym możemy pomóc?

Problemy z wadami wymowy u dzieci

Najczęstsze zaburzenie mowy to jąkanie, seplenienie czy rotacyzm. Jeśli te zaburzenia utrzymują się przez dłuższy czas warto  skonsultować się ze specjalistą logopedą. 

Experience

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet adipiscing elit,sed do eiusm porla the incidunt ulat labore et dolore magna aliqua. enim ad minim veniam the quis alora the nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea sint occae cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia mollit

Methodology

Lorem ipsum dolor sit amet, consectet adipiscing elit,sed do eiusm porla the incidunt ulat labore et dolore magna aliqua. enim ad minim veniam the quis alora the nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea sint occae cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia mollit