terapia uwagi sluchowej tomatis kielce
gabinet logopedyczny kielce

Gabinet logopedyczny Kielce – kompleksowo

Gabinet logopedyczny Kielce w pracy z pacjentami obok tradycyjnej terapii stosuje nowoczesną metodę A. Tomatisa, która ją wspiera. Terapeuci dzięki temu uzyskują szybsze i lepsze efekty wdrażania terapii u swoich pacjentów. Metoda Tomatisa oddziałuje na połączenie ucho-głos-mózg. Jeżeli występują w nim zakłócenia, na ogół z przyczyn emocjonalnych lub poznawczych, wówczas zaburzeniu ulega także uwaga słuchowa a w następstwie tego także głos.

Nowoczesne metody w gabinecie logopedycznym w Kielcach

Potencjalne skutki takiej sytuacji to: brak płynności wypowiedzi, brak precyzji w artykulacji, nierówna barwa głosu, czyli głos zbyt wysoki, głuchy lub nosowy. Opisane problemy mogą prowadzić do niechęci do komunikowania się z innymi lub do zabierania głosu. W konsekwencji takie problemy mogą powodować obniżenie własnej wartości i ograniczenie aktywności, szczególnie w życiu szkolnym, zawodowym i społecznym. Problem dotyczy zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Pomimo prawidłowego rozwoju intelektualnego takie osoby osiągają zdecydowanie mniej niż mogłyby osiągnąć, jeżeli zostałby wykorzystany w pełni ich potencjał. Indywidualnie dopasowana terapia w gabinecie logopedycznym w Kielcach może wpłynąć pozytywnie na życie pacjentów. Będą oni mogli osiągać większe sukcesy, awansować i rozwijać się zawodowo w obszarach dotychczas niedostępnych, ze względu na zaburzenie. Terapia bez wątpienia wymaga od pacjentów cierpliwości i wytrwałości.

Gabinet logopedyczny Kielce, indywidualna terapia

Opisana metoda jest przydatna także w przypadku osób, u których występują opóźnienia w rozwoju mowy. Umiejętność mówienia zależy od zdolności do świadomego posługiwania się dźwiękami, jest to tzw. świadomość fonologiczna. Jej brak sprawia trudności  w odbiorze dźwięków  mowy, a zatem również w posługiwaniu się nimi.

Metoda A. Tomatisa ułatwia odbiór podstawowych dźwięków mowy i może być pomocna w przypadku dzieci z zaburzeniami mowy, jako uzupełnienie tradycyjnej specjalistycznej terapii. Zastosowanie dwóch metod jednocześnie daje dużo większe efekty w krótszym niż zazwyczaj czasie. Gabinet logopedyczny w Kielcach stosuje nowoczesne metody w terapii dzieci, osób dorosłych i starszych.