terapia uwagi sluchowej tomatis kielce
neurologopeda kielce

Dla kogo neurologopeda Kielce?

W centrum logopedycznym możemy umówić się na wizytę do neurologopedy w Kielcach.  Zajmuje się on zaburzeniami mowy i komunikacji pochodzenia neurologicznego. Neurologopeda pracuje z pacjentami z uszkodzeniami i dysfunkcjami ośrodkowego układu nerwowego. Ponadto prowadzi zajęcia z małymi dziećmi z obciążonym okresem ciążowym i okołoporodowym.

Pacjenci neurologopedy w Kielcach

Pacjentami neurologopedy w Kielcach są także dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, zaburzeniami mowy i komunikacji oraz osoby dorosłe z zaburzeniami mowy o podłożu neurologicznym. Ośrodkowy układ nerwowy składa się z mózgowia i rdzenia kręgowego. Tam właśnie powstają emocje oraz wszystkie czynności umysłowe, takie jak pamięć, uczenie się czy kojarzenie. Wszelkie uszkodzenia tego układu prowadzić mogą do trudnością związanych z mówieniem i komunikacją.

Neurologopeda w Kielcach diagnozuje pacjenta i w pierwszej kolejności szuka przyczyny jego problemu. W kolejnym etapie przygotowuje plan indywidualnej terapii. Wsparciem w pracy neurologopedy są narzędzia stosowane w Metodzie Tomatisa. Nieodzowną częścią terapii jest dobór odpowiednich technik jej realizacji i specjalistyczny sprzęt. Metoda Tomatisa wpływa na umiejętność selekcjonowania dźwięków.

Neurologopeda w Kielcach – specjalistyczna terapia dla osób po udarach

Specjalistyczna terapia umożliwia dzieciom oraz osobom dorosłym efektywne odbieranie bodźców dźwiękowych i rozwiązuje ich problemy z komunikacją. Neurlogopeda w Kielcach zajmuje się także osobami po udarach lub urazach którym towarzyszy zaburzenie komunikacji pod postacią afazji. Afazja jest utratą zdolności do rozumienia i tworzenia wypowiedzi z powodu uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego. Bardzo często towarzyszą jej trudności w pisaniu, liczeniu i czytaniu.

Neurologopeda w Kielcach zajmuje się wszystkimi zaburzeniami i wspiera pacjenta w procesie dochodzenia do pełnej sprawności komunikacyjnej. Proces ten czasami jest długotrwały i wymaga dużej cierpliwości i wytrwałości od pacjenta. Widoczne efekty motywują go często do kontynuowania terapii pomimo dużego wysiłku jaki musi w niego włożyć. Przyjazna atmosfera i profesjonalizm neurologopedy sprawia, że terapia niemal w każdym przypadku przynosi pozytywne efekty.

Indywidualna terapia dla każdego pacjenta

Dla każdego pacjenta dopasowywana jest indywidualna terapia. W centrum logopedycznym w Kielcach współpracują ze sobą specjaliści w wielu dziedzinach. Logopedzi, neurologopedzi, psychologowie, pedagodzy wypracowują wspólnie najlepsze metody dla każdego pacjenta.